Sprawcy rozboju aresztowani

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie dwóch mężczyzn w wieku 18 i 27 lat, którzy dokonali rozboju na 63 letniej kobiecie. Sprawcy w godzinach wieczornych napadli na bezbronną kobietę zabierając jej torebkę.

Do zdarzenia doszło na początku marca. Kilka minut po godzinie dwudziestej mężczyźni zaczepili wracającą do domu kobietę. Atakując ją z zaskoczenia przewrócili na ziemię i wyrwali torebkę z zawartością dokumentów, telefonu komórkowego i niewielkiej kwoty pieniędzy. Po wszystkim sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia nie niepokojeni przez nikogo. Policjanci na podstawie opisu sprawców podanego przez pokrzywdzoną rozpoczęli typowanie sprawców. Przesłuchania kolejnych osób coraz bardziej zbliżało mundurowych do ustalenia właściwych nazwisk przestępców. W trakcie czynności odnaleziono również wyrzucone przez sprawców karty kredytowe. Już trzy dni po zdarzeniu w ich ręce wpadł pierwszy ze sprawców, 18 letni mieszkaniec Krzemlina. Policjanci ustalili też dane drugiego ze sprawców, 27 latka z tej samej miejscowości., jednak ten skutecznie przez kilkanaście dni ukrywał się przed organami ścigania. Jego poszukiwania zakończyły się 30 marca, kiedy został zatrzymany przez pyrzyckich dzielnicowych.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzani w trakcie przesłuchań przyznali się do popełnienia przestępstwa. 27 latek na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach decyzją Sądu został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Jego 18 letni kolega już od niemal miesiąca również przebywa w areszcie i pozostanie tam przynajmniej jeszcze przez kolejne dwa.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj