Sprawca wypadku spod Pyrzyc aresztowany

W niedzielę 25 września na drodze pomiędzy Żabowem, a Pyrzycami doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W grupę jadących w kierunku Pyrzyc amatorskich kolarzy wjechał osobowy VW Golf. Dwie osoby nie żyją, kolejne dwie walczą o życie w szczecińskich szpitalach.

Do wypadku doszło niemal w samo południe. Kilkunastu rowerzystów zrzeszonych w Stargardzkim Towarzystwie Cyklistów zbliżało się do Pyrzyc. Za nimi, w tym samym kierunku jechał VW Golf. Kierowca samochodu z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zamiast wyprzedzić kolumnę kolarzy, z impetem w nią wjechał. W wyniku zdarzenia na miejscu śmierć poniósł 53-letni mężczyzna, a trzy osoby z poważnymi obrażeniami przewiezione zostały do szczecińskich szpitali. Niestety kilka godzin po wypadku jeden z rannych, 39-letni mieszkaniec Stargardu na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Kierowca Golfa nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym. Jedyne, co zapamiętali rowerzyści, to fakt, że wypadek spowodował kierujący ciemnym VW Golfem. Policjanci niezwłocznie podjęli intensywne poszukiwania samochodu i sprawcy wypadku. Na podstawie zapisu miejskiego monitoringu odtworzyli trasę przejazdu Golfa przez Pyrzyce. Kilka godzin później policjanci odnaleźli porzucony przez sprawcę pojazd w jednej z pod pyrzyckich miejscowości oddalonej ok. 4 kilometry od Pyrzyc i ustalili prawdopodobnego właściciela pojazdu. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec gminy Lipiany. Policjanci zatrzymali mężczyznę zabezpieczając kluczyki i dokumenty VW Golfa, które posiadał przy sobie. W toku dalszych czynności zatrzymano również dwóch innych mężczyzn, których po przesłuchaniu w charakterze świadków zwolniono. Od 56-latka pobrano krew celem zbadania zawartości alkoholu w organizmie i określenia jej zawartości w chwili zaistnienia zdarzenia.

Intensywne czynności pyrzyckich policjantów pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który pozwolił potwierdzić, że to właśnie zatrzymany 56-letni mężczyzna kierował samochodem w chwili zdarzenia. Wczoraj Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach przedstawił Adamowi O. zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca wypadku, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Z policyjnych danych wynika, że mężczyzna kilkanaście lat temu był skazany przez Sąd za spowodowanie wypadku drogowego, w którym również zginęły dwie osoby. Wielokrotnie był też karany za jazdę po pijanemu i naruszanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania, przychylił się do wniosku Prokuratury i aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak / ŁF
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj