Spowodował kolizję po pijanemu

 

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który spowodował kolizję drogową. 66 – latek zjeżdżając z ronda uderzył w dwa pojazdy po czym wjechał na parking i poszedł zrobić zakupy.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Lipiańskiej na rondzie Sybiraków doszło do zdarzenia drogowego - kolizji trzech pojazdów. Z informacji przekazanej dyżurnemu, sprawcą kolizji miał być kierujący pojazdem osobowym marki Hyundai. Zachowanie mężczyzny wskazywało na fakt, iż może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w trakcie zjazdu z ronda doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami wjeżdżającymi na skrzyżowanie po czym odjechał na parking sklepowy i poszedł  na zakupy.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został skierowany patrol pyrzyckiej drogówki. W trakcie wykonywanych czynności policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków zdarzenia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 66 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pyrzyckiego został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyznie przedstawiono zarzut: prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. 66 - latek za popełnione przestępstwo usłyszał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi przez okres 3 lat, ponadto 6 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy w wymiarze 20 godzin miesięcznie a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł oraz ogłoszenie wyroku do publicznej wiadomości. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 pkt karnych.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj