Spotkanie z seniorami

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W ramach realizacji programu prewencyjnego zachodniopomorskiej Policji pt. "Bezpieczny Senior” policjant pyrzyckiej jednostki spotkał się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Żabowie.

Celem spotkania było przekazanie pensjonariuszom DPS, którzy z racji wieku najbardziej są narażeni na działanie oszustów, informacji o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni oraz sposobów ich unikania. Jednym z omawianych zagrożeń były wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, pracowników opieki społecznej, firm telekomunikacyjnych, energetyki itp. oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie.

Policjant przypomniał też mieszkańcom granice odpowiedzialności karnej na jaką mogą być narażeni w związku ze swoim zachowaniem w stosunku do innych osób, oraz z możliwością wykorzystania środków prawnych w przypadku, gdy sami zostaną pokrzywdzeni przestępstwem lub wykroczeniem.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj