Spotkanie krajoznawczo-oświatowe w Pyrzycach

24 czerwca 2011 r. zaprzyjaźnione koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Pyrzycach, Stargardzie i Myśliborzu zorganizowały spotkanie, w którym uczestniczyło 105 osób, tj. członków kół SEiRP, ich rodzin oraz zaproszeni goście z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach. W spotkaniu wziął udział także Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach – podinsp. Czesław Fiałko.W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Ogród założony został w latach 1801-1821, właścicielem był August Heinrich von Borgstede. Obejmuje on swym zasięgiem 30 ha i gromadzi 1200 gatunków i odmian drzew i krzewów oraz wiele ciekawych roślin. Jest to ogród wiecznie zielony z bogatą kolekcją roślin, drzew kwitnących i krzewów kwitnących (różaneczniki, azalie, kaliny, bukszpany, hortensje, ogniki, ligustry) oraz roślin iglastych.

Jest to piękny park, od 1976 r. wpisany do rejestru zabytków. Czyste środowisko, zabytkowa architektura od wielu lat zalicza się do najbardziej ekologicznych gmin naszego województwa.

Wśród śpiewu ptaków i szumu wody podziwialiśmy rośliny typowe dla klimatu śródziemnomorskiego. Warto zatrzymać się na chwilę, aby uświadomić sobie obecność zieleni w naszym życiu.

Drugim punktem programu było spotkanie kulturalno-oświatowe w Żukowie nad jeziorem Płonie. Po raz kolejny emeryci pokazali, że potrafią się świetnie bawić w swoim gronie. Przy okazji były życzenia imieninowe dla Janów i Danut.

Autor: SD
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj