Śmierć motocyklisty w lubiatowie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Lubiatowie gm. Przelewice. W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem zginął 42 letni kierujący motorem mężczyzna.Kierujący sportowym motocyklem 42 latek wjechał do Lubiatowa od strony Pyrzyc. Na łuku drogi prędkość z jaką się poruszał spowodowała, że nie zdołał zmieścić się w zakręcie i wyjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w bok nadjeżdżającego z przeciwka samochodu osobowego. Na skutek zderzenia motocyklista przewrócił się razem z maszyną na asfalt, a następnie uderzył z dużą siłą w stojące przy drodze słupki zabezpieczające. Niestety pomimo akcji ratowniczej załogi śmigłowca pogotowia lotniczego 42 latka nie udało się uratować. Żadnych obrażeń ciała nie odniósł natomiast kierowca samochodu osobowego. Przeprowadzone badanie nie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 42 latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Dopiero badanie krwi da odpowiedź na pytanie o jego stan trzeźwości.Niestety niemal każde zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty, może się dla niego skończyć poważnymi obrażeniami ciała, a nawet utratą życia. Dlatego tak ważne jest, aby szczególnie motocykliści wykazywali się maksymalną ostrożnością i rozwagą, żeby nie dali się ponieść emocjom jakie towarzyszą im w trakcie jazdy motocyklem o dużej mocy.

Sobotni wypadek jest pierwszym i trzeba mieć nadzieję ostatnim tegorocznym zdarzeniem drogowym, w którym jeden z uczestników stracił życie.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj