Ślubowanie klasy mundurowej

Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach, usłyszeć można było już po raz trzeci słowa przysięgi, jaką złożyli uczniowie pierwszej klasy mundurowej.Przysięgę złożylim. in. w obecności Starosty Pyrzyckiego, Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Dyrektora ZS nr 1 w Pyrzycach, pedagogów, nauczycieli, a przede wszystkim w obecności swoich dumnych rodziców.

Umundurowani uczniowie pod czujnym okiem swoich dowódców defiladowym krokiem wkroczyli do sali gimnastycznej. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu Mazurka Dąbrowskiego, nastąpiła najważniejsza chwila czyli złożenie ślubowania pod Sztandarem Szkoły. Starsi uczniowie, decyzją Dyrektora Zespołu Szkół zostali mianowani na stopień kadeta sztabowego oraz starszego kadeta. Przypomnieć należy, iż pierwsza uroczystość ślubowania klasy mundurowej miała miejsce w 2012 roku. To wtedygrupa uczniów została objęta programem nauczania, w którym obecne są zagadnienia związane ze służbami mundurowymi, a konkretnie Policji i Straży Pożarnej.

Podczas tegorocznej uroczystości Starosta Pyrzycki oraz komendanci pyrzyckiej Policji i Straży Pożarnej w swoich przemówieniach podkreślali przede wszystkim odpowiedzialność jaka wiąże się z noszeniem munduru którejkolwiek z formacji. Pogratulowali uczniom wyboru kierunku nauczania i wyrazili nadzieję, że wśród składających ślubowanie jest wielu przyszłych policjantów i strażaków.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 uświetnili całość uroczystości występami artystycznymi wykonując utwory muzyczne nawiązujące do służby w Policji i Straży Pożarnej.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj