Ślubowanie klas mundurowych po raz drugi

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Już po raz drugi w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach, usłyszeć można było słowa przysięgi, jaką złożyli uczniowie pierwszej klasy mundurowej. Uczniowie ślubowali a szefowie ZS nr 1, Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach podpisali porozumienie o współpracy przy kształceniu kadetów.

Umundurowani uczniowie krokiem defiladowym wkroczyli do sali gimnastycznej pod czujnym okiem swoich dowódców, tym samym nadając uroczystości podniosły charakter. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu Mazurka Dąbrowskiego, nastąpiła najważniejsza chwila czyli złożenie ślubowania pod Sztandarem Szkoły. Uczniowie o rok starsi, decyzją Dyrektora Zespołu Szkół została mianowana na stopień starszego kadeta.


Słowa uznania za przede wszystkim odpowiedzialność w tak młodym wieku jaką wzięli na siebie uczniowie klas mundurowych wyrazili w swoich przemówieniach Starosta Pyrzycki oraz szefowie pyrzyckiej Policji i Straży Pożarnej. Zgodnie stwierdzili, że utworzenie takiej klasy to pomysł trafiony w przysłowiową "dziesiątkę”. Po roku współpracy młodzieżą są spokojni o przyszłość służb mundurowych w powiecie pyrzyckim.

W trakcie uroczystości doszło też do podpisania umów o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 a Komendą Powiatową Policji w Pyrzycach i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Współpraca opiera się na prowadzeniu specjalistycznych zajęć przez pracowników Policji i Straży Pożarnej zarówno w odpowiednich jednostkach jak i w szkole. Swoje podpisy obok Dyrektora Szkoły Roberta Sójki złożyli Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszek Ciarkowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Mirosław Rabiega.

Uczniów klas mundurowych spotkał też zaszczyt reprezentowania w uroczystościach państwowych Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Uczniowie będą pełnić służbę jako poczet sztandarowy Związku. W imieniu Kombatantów aktu podpisania umowy dokonał pan Leszek Kowalski, Prezes Związku oraz Dyrektor Zespołu Szkół Robert Sójka.

Całość uroczystości uświetnili występami artystycznymi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wykonując utwory muzyczne nawiązujące do służby w Policji i Straży Pożarnej.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj