Siekiera w masce samochodu

Pyrzyccy policjanci zatrzymali dwóch 20-latków, którzy uszkodzili cudze samochody. Do popełnienia przestępstwa wykorzystali siekierę i długi kij. Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Za taki czyn grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kiedy to grupa osób towarzysko spotkała się "gościnnie" w jednej z miejscowości pod Pyrzycami. Na miejsce przyjechali dwoma pojazdami: oplem corsą i mazdą 323. Jednak szybko się zorientowali, że ich obecność wyraźnie przeszkadza grupie miejscowych, którzy w ich stronę wykrzykiwali wyzwiska i kierowali słowne zaczepki. Pozornie wszystko zakończyło się na potyczkach słownych, a miejscowi oddalili się. Niestety użytkownicy pojazdów po kilku minutach zobaczyli, że w ich kierunku idzie kilkunastu młodych chłopaków uniemożliwiając im odjechanie. Ku zdziwieniu wszystkich jeden z mężczyzn miał siekierę, którą wbił w maskę mazdy, drugi zaś długim kijem uderzył w dach opla.

Pokrzywdzeni wezwali na miejsce policję, ale mężczyźni natychmiast uciekli w kierunku pobliskiej wsi. Funkcjonariusze na podstawie opisu sprawców wytypowali i ustalili dane personalne 20-latka, którego zatrzymali. Usłyszał on już zarzut uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci znają także drugiego chuligana, który również za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Autor:
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj