Samowolka małolatów

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zamiast wrócić po szkole do domu, trzech chłopców w wieku od 11 do 13 lat miło spędzało czas na sali sportowej oglądając zawody sportowe. Odnalezieni przez policjantów z Lipian zostali bezpiecznie oddani pod opiekę rodzicom.

W poniedziałkowe popołudnie zaniepokojona mama 11-latka z małej miejscowości pod Lipianami poinformowała policjantów Komisariatu w Lipianach, że jej syn nie wrócił ze szkoły i nie wie, gdzie może się znajdować. Ponadto dodała, że w ubiegłym tygodniu znalazła swojego syn na kąpielisku miejskim w Lipianach, wówczas również nie wrócił po lekcjach do domu. Rozpoczęły się poszukiwania małoletniego, w które zaangażowano niemal wszystkich policjantów z Pyrzyc i Lipian.

W trakcie czynności ustalono, że do miejsca zamieszkania nie powrócił także inny 13- latek, którego poszukuje ojciec. Obaj małoletni chłopcy przed zakończeniem zajęć lekcyjnych opuścili teren szkoły i udali się w nieustalonym kierunku. W trakcie poszukiwań policjanci ustalili, że wspólnie z tymi dwoma nieletnimi ma przebywać trzeci chłopiec w wieku lat 12. Jak się okazało chłopcy udali się na spacer ulicami Lipian i zawędrowali na ul. Kopernika na salę sportową, gdzie odbywały się zawody sportowe.

Poszukiwania policjantów zakończyły się sukcesem. Po dwóch godzinach, około godziny 19:00 małoletni chłopcy zostali odnalezieni przez policjantów Komisariatu Policji w Lipianach, w drodze powrotnej z Lipian i bezpiecznie odwiezieni do swoich miejsc zamieszkania.

Ten przypadek miał szczęśliwy finał, lecz nie zawsze tak jest. Zbliżające się wakacje powinny bardziej wyczulić rodziców na to gdzie i co robią ich pociechy. Pamiętajmy, każdy rodzić powinien wiedzieć gdzie i z kim przebywa jego dziecko.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj