Rowerzysta pod kołami ciężarówki

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Chwila nieuwagi w trakcie jazdy rowerem mogła kosztować życie 68 letniego mężczyznę, który w Lipianach wjechał na rondo wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Od tragedii dzieliły go centymetry.

Do zdarzenia doszło w czwartek 29 maja na rondzie w Lipianach. 68 letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości podróżując rowerem wjechał na skrzyżowanie. Nie zauważył jednak samochodu ciężarowego, który był już na skrzyżowaniu. Niestety kierowca tira nie zdołał ominąć rowerzysty. Koła ciężarówki niemal zmiażdżyły rower, wcześniej jednak zrzucając z roweru 68 latka. Na szczęście pod koła pojazdu dostała się tylko stopa rowerzysty, który ze złamaniem trzech palców stopy i skręceniem kostki odwieziony został do szpitala w Pyrzycach. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy, natomiast od rowerzysty pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Zdarzenie z Lipian pokazuje, jakie konsekwencje może nieść za sobą krótka chwila nieuwagi. Szczególnie gdy poruszamy się po drogach pieszo lub na rowerze, bo właśnie wtedy często zapominamy o tym, że przepisy ruchu drogowego są jedne dla wszystkich uczestników ruchu.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj