Przyjechał z cyrkiem na występy i wpadł za jazdę w stanie nietrzeźwości

 

W trybie przyspieszonym za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedział 58 - letni mężczyzna, który przyjechał do Pyrzyc na występy z cyrkiem. Mężczyzna został zatrzymany przez pyrzyckich policjantów w wyniku kontroli drogowej gdy popełnił wykroczenie.

Policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na kierującego Mercedesem, który popełnił wykroczenie nie stosując się do znaku zakazu. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu i poddali badaniu stanu trzeźwości. Okazało się że 58 – letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierującego zatrzymano i przewieziono do jednostki policji gdzie został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu, badanie dało wynik prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol ale dnia poprzedniego i nie sądził, że może znajdować się jeszcze pod jego działaniem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i stanął przed sądem.

Wobec mężczyzny sąd orzekł karę grzywny w wysokości 1000 złotych,  zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł oraz ogłosić wyrok do publicznej wiadomości.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj