Przedszkolaki w komendzie, policjanci w szkole

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
We wtorek 14 maja pyrzyckich policjantów odwiedziły 5 letnie dzieci z Przedszkola "Bajkowa Kraina” w Pyrzycach. Tego samego dnia policjanci odwiedzili uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Kozielicach.

Pięciolatków z "Bajkowej Krainy” w komendzie Policji czekało wiele ciekawych chwil. Spotkanie zaczęło się od krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi oraz z bezpańskimi psami. Dzieci miały też okazję zobaczyć jak zabezpiecza się odciski palców i inne dowody z miejsca przestępstwa.

Najciekawszym jednak dla dzieci etapem w wędrówce po komendzie była wizyta przy kojcach psów służbowych. Tam przewodnik psa opowiedział dzieciom o specyfice pracy policyjnych psów, oraz pokazał jak należy się zachować w kontaktach z psem i jakie należy przyjmować pozycję, gdy zostanę przez psa zaatakowane.

Na koniec każdy z uczestników wycieczki mógł przejechać się policyjnym radiowozem na sygnałach, co również sprawiło dzieciom wiele radości.

Po zakończeniu wizyty przedszkolaków, policjanci wraz z psem służbowym odwiedzili uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Kozielicach. Tam na specjalnie przygotowanej sali przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie w kontaktach z psami, prezentując jednocześnie zachowanie zwierzęcia w różnych sytuacjach.

Dzieci poznały między innymi tzw. pozycję "żółwia” chroniącą głowę i tułów przed pogryzieniem przez psa. Policjanci zaprezentowali też elementy tresury psów służbowych.

Jak się okazuje większość młodych słuchaczy doświadczenia z psami już ma z racji posiadania w domu najlepszego przyjaciela człowieka. Jednak ufność w stosunku do własnego psa może być w przypadku tak młodego wieku dziecka zgubna, gdyż może ono powielać zachowania z domu wobec obcych zwierząt.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj