Prosił o interwencje domową a odpowie za krdzież prądu

 

W trakcie interwencji domowej pyrzyccy policjanci ujawnili nielegalne przyłącze, za pomocą którego zgłaszajacy interwencję mężczyzna kradł energię elektryczną.

Policjanci zespołu patrolowo - interwencyjnego pyrzyckiej komendy wczoraj w godzinach popołudniowych zostali skierowani na interwencję domową do miejscowości niedaleko Pyrzyc. Na miejscu po ustaleniu faktów okazało się, że zgłaszający mężczyzna jest nietrzeźwy a interwencja okazała się bezpodstawna. Po zakończonej interwencji policjanci wychodząc z mieszkania w korytrzu zauważyli, że licznik prądu jest dziwnie przysłoniety rośliną doniczkową. Jak się okazało nad licznikiem w ścianie była zrobiona dziura, z której wystawały przewody. Kable te następnie prowadziły do gniazda elektrycznego w łazience, gdzie podłączone było urzadzenie elektryczne. Mężczyzna zapytany o podłączenie pradu najpierw udzielał wymijajacych odpowiedzi, następnie przyznał się, że nielegalnego podłaczenia dokonał sam. Okazało się, że mężczyzna jest z wykształcenia elektrykiem.

Na miejscu policjanci wydziału kryminalnego wspólnie z pracownikiem energetyki potwierdzili fakt kradzieży energii elektrycznej. Nielegalne przyłącze zdemontowano i zabezpieczono kostki elektryczne a 49 – letniemu mężczyźnie przedstawiony zostanie zarzut kradzieży energii elektrycznej, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj