„Prawie” sprawne autokary

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Dwa podstawione pod Szkołę Podstawową w Okunicy autokary nie odjechały dzisiaj rano na wycieczkę z dziećmi. Policjanci w trakcie prowadzonej kontroli pojazdów ujawnili szereg usterek technicznych w pojazdach i zatrzymali od nich dowody rejestracyjne. Dzieci musiały poczekać na podstawienie innych autobusów.

Przewoźnik wynajęty przez organizatora wycieczki powinien podstawić w pełni sprawne pojazdy by nie ryzykować życia i zdrowia uczestników wyjazdu. Niestety prowadzone przez policjantów kontrole autokarów przed ich wyjazdem wykazują, że nie wszyscy przewoźnicy wykazują się odpowiedzialnością za swoich klientów.

W piątkowy poranek uczniowie Szkoły Podstawowej w Okunicy miały jechać na wycieczkę do Wolina. Organizator wynajął w tym celu lokalnego przewoźnika, który na miejsce podstawił dwa pojazdy. Na prośbę organizatora wycieczki przed wyruszeniem w drogę, autokary zostały poddane szczegółowej kontroli przez pyrzyckich policjantów Zespołu Ruchu Drogowego. Niestety w trakcie kontroli policjanci ujawnili szereg usterek technicznych pojazdów. Najpoważniejsze z nich to niesprawny układ kierowniczy, niezgodne z wymaganiami technicznymi podłączenia oświetlenia czy skorodowane obudowy i mocowania amortyzatorów. Jazda takimi pojazdami mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo, dlatego policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Niestety dzieci musiały poczekać, aż przewoźnik podstawi inne, sprawne pojazdy. Lepiej jednak kosztem opóźnienia wyjazdu upewnić się, że nasze pociechy wyruszą w drogę bezpiecznym pojazdem i bezpiecznie wrócą do domu.

Pyrzyccy policjanci reagować będą na każdą prośbę o dokonanie kontroli autokarów przed wyjazdem na wycieczkę.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj