Pracownik cywilny policji ujął nietrzeźwego kierowce

Pracownik cywilny Komisariatu Policji w Lipianach ujął młodego mężczyznę, który w sobotnią noc wpadł do rowu kierowanym przez siebie samochodem. Mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W sobotę tj. 31 października w godzinach nocnych na drodze pomiędzy miejscowościami Letnin i Obromino, 19 - letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego, jadąc samochodem marki Opel wraz kolegą na zakręcie zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

Świadkiem całego zdarzenia była kobieta, która na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Lipianach i jechała tą droga prywatnym autem. Dziwne zachowanie kierującego Oplem Tigrą wzbudziło wątpliwość kobiety, co do stanu trzeźwości mężczyzny. Pomimo późnych godzin nocnych zatrzymała się, udzieliła kierowcy pierwszej pomocy przed medycznej i uniemożliwiła kontynuowanie dalszej jazdy.

  Następnie o całym zdarzeniu poinformowała oficera dyżurnego pyrzyckiej komendy, który skierował na miejsce patrol. Jak się okazało, w chwili badania mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się, że w godzinach wieczornych spożywał piwo, i wracał do domu okrężną drogą aby uniknąć kontroli policji.

  Mieszkańcowi pow. pyrzyckiego zatrzymano już prawo jazdy, a w niedługim czasie odpowie on także przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. 

 Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj