„Pożyczył” samochód, usłyszał zarzuty

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zarzuty zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i kradzieży dokumentów usłyszał 53 letni mieszkaniec Lipian, który "pożyczył” sobie na drogę do domu dostawczego Mercedesa Vito. Na szczęście w porę zauważyli to znajomi właściciela samochodu.

Do domu miał jeszcze kilka kilometrów. Gdy przechodził obok pola uprawnego przy którym stał dostawczy Mercedes odruchowo złapał za klamkę. Ku jego zdziwieniu drzwi się otworzyły. Wsiadł do środka i zauważył, że w stacyjce pojazdu są kluczyki. Grzechem byłoby nie skożystać z takiej okazji. Do domu daleko, nogi bolą. Pomyślał, że tak będzie szybciej i wygodniej. Uruchomił samochód i odjechał. Na jego nieszczęście na polu przy którym stał samochód, pracował jego właściciel. Towarzyszyło mu też dwóch jego znajomych. Mężczyźni zauważyli odjeżdżającego Mercedesa. Wsiedli do drugego auta i ruszyli w tym samym kierunku. Po kilku minutach dogonili go i zajechali mu drogę. Sprawca nawet nie próbował uciekać. Mężczyźni razem z nim i "pożyczonym” autem wrócili na miejsce. Po odzyskaniu Mercedesa, jego właściciel początkowo zdecydował się wypuścić 53 latka. Jednak gdy po dokładniejszym obejrzeniu auta i sprawdzeniu jego wnętrza okazało się że samochód posiada uszkodzenia a wewnątrz brakuje dokumentów pojazdu, zdecydował się zawiadomić Policję.

Funkcjonariusze udali się do jego mieszkania sprawcy, gdzie w trakcie przeszukania odzyskali skradziony dowód rejestracyjny i ubezpieczenie samochodu. Zatrzymali też 53 letniego mieszkańca Lipian, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Zaraz po zatrzymaniu od mężczyzny pobrano krew celem ustalenia jego stanu trzeźwości w chwili kierowania "pożyczonym” Mercedesem. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży dokumentów za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą podejrzenia policjantów co do jego stanu trzeźwości w trakcie jezdy Mercedesem, czeka go kolejna wizyta w pyrzyckiej Komendzie Policji gdzie usłyszy trzeci zarzut.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj