Poszukiwany fałszerz i oszust wpadł w ręce policji...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 41-letniego mężczyznę, który posługiwał się podrobionymi dokumentami i dokonał przywłaszczenia samochodu osobowego na terenie Niemiec. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli mienie wartości 20 tysięcy złotych.

W sobotnie popołudnie, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali na terenie jednej z miejscowości powiatu pyrzyckiego mężczyznę podającego się za mieszkańca województwa pomorskiego, który przywłaszczył sobie samochód osobowy na szkodę mieszkanki Niemiec.

Policjanci uzyskali wcześniej informację, że mężczyzna poruszający się przywłaszczonym samochodem może przebywać w jednej z miejscowości pod Pyrzycami. Funkcjonariusze udali się do wskazanej miejscowości, gdzie następnie ustalili dokładny adres pobytu mężczyzny. Na miejscu zastali kobietę, która oświadczyła, że w przeszłości związana była z poszukiwanym mężczyzną, lecz aktualnie nie utrzymuje z nim kontaktu. Kobieta w trakcie rozmowy z policjantami była wyraźnie zdenerwowana, co wzbudziło ich podejrzenie. W związku z powyższym kryminalni dokonali przeszukania posesji, na której ujawnili samochód marki Ford Galaxy. Po ujawnieniu pojazdu kobieta oświadczyła, że samochód należy do jej znajomego i ma on go niedługo zabrać z jej posesji. Policjanci mając uzasadnione podejrzenie, że sprawca może przebywać w mieszkaniu kobiety, weszli do jego wnętrza, gdzie zastali mężczyznę przy którym ujawnili fałszywe dokumenty. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w rzeczywistości nazywa się inaczej i że jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Warszawie, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do pyrzyckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia, przerobienia dokumentu oraz posługiwania się przerobionym dokumentem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany pojazd wartości 20 tys. zł niebawem wróci do swojego prawowitego właściciela.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj