Pościg za nietrzeźwym kierującym

 

Policjanci z Lipian zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Pojazd, którym się poruszał, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierowca auta był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas próby ucieczki uszkodził zaparkowany pojazd i doprowadził do kolizji radiowozu z innymi zaparkowanymi autami, ponadto zniszczył altanę ogrodową.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 1 listopada. Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach, w trakcie patrolowania ulic miasta zauważyli pojazd marki VW Golf, który poruszał się całą szerokością drogi. Takie zachowanie kierowcy wskazywało na fakt, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym funkcjonariusze usiłowali zatrzymać w/w pojazd do kontroli drogowej, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący, który nie miał zamiaru się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Lipian.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym VW, którego kierowca, po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, a następnie uderzył w zaparkowany samochód.

Kierujący radiowozem funkcjonariusz, chcąc uniknąć zderzenia ze ściganym autem, zmuszony był do gwałtownego naciśnięcia pedała hamulca. Spowodowało to, iż koła radiowozu wpadły w poślizg, w wyniku czego policyjne auto uderzyło w stojące na parkingu samochody. Pomimo odniesionych obrażeń, policjanci zdołali o własnych siłach opuścić uszkodzony radiowóz i dalej pieszo kontynuowali pościg za uciekinierem, który po przejechaniu jeszcze niewielkiej odległości wypadł z drogi i taranując ogrodzenie, uderzył w ogrodową altanę powodując jej zawalenie się.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali kierowcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Lipian. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń, jakich się dopuścił, kierowca odpowie teraz przed sądem.

Komendant Powiatowy w Pyrzycach wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj