Policyjny pies wywęszył kradzione tuje...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Kradzież krzewów ozdobnych typu Tuja wyjaśniona. Dwóch odpowiedzialnych za kradzieże mężczyzn w wieku 30 i 25 lat zostało zatrzymanych przez pyrzyckich funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty. Policjanci odzyskali skradzione mienie na kwotę niemal 4 tys. złotych.

W piątek 20 czerwca policjanci z Pyrzyc przyjęli zgłoszenie o kolejnej już kradzieży krzewów ozdobnych z jednej z posesji na terenie miasta. Nieznany sprawca w ciągu kilku dni pod osłoną nocy zrabował kilkadziesiąt roślin o wartości 50 złotych każda.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce i podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa. W czynnościach na miejscu kradzieży brał udział przewodnik psa służbowego wraz ze swoim podopiecznym - Turo. Czworonożny stróż prawa stanął na wysokości zadania, podjął trop i doprowadził policjantów na jedną z działek, położoną na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pyrzycach. Na działce mundurowi ujawnili posadzone już, jak również przygotowane do sadzenia tuje. W czasie czynności na miejscu kradzieży jak i na działce zabezpieczono między innymi ślady obuwia. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili i zatrzymali 30 - letniego właściciela feralnej działki. Zatrzymany mężczyzna wyjaśniał, że rośliny kupił w cenie po 5 złotych za drzewko od znajomego.

W czasie gdy prowadzone były czynności z właścicielem działki, na której ujawniono tuje do Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zgłosił się mężczyzna, który zainteresowany losem zatrzymanego kolegi przyszedł zaczerpnąć informacji na jego temat. Mężczyzna przyszedł w modelu obuwia z takim samym bieżnikiem, jak zabezpieczone na miejscu przestępstwa i na działce ślady. Funkcjonariusze szybko się zorientowali w sytuacji i zatrzymali 25 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego 30 letni "kupiec” usłyszał zarzut paserstwa zagrożony kara do 2 lat pozbawienia wolności. Obaj w trakcie przesłuchań przyznali się do winy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj