Policyjne działania prewencyjne

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Najbliższy weekend będzie już drugim w trakcie którego pyrzyccy policjanci wspierani przez mundurowych ze Stargardu Szczecińskiego przeprowadzą działania o charakterze prewencyjnym.

W ubiegłym tygodniu wzmożonymi działaniami objęte zostały miasto i gmina Lipiany oraz teren gminy Przelewice. Działania przeprowadzone zostały w odpowiedzi na docierające do pyrzyckich policjantów sygnałów od mieszkańców Lipian na temat zachowania młodych osób szczególnie w sobotnie wieczory i noce, kiedy to młodzież powracająca z weekendowych wypadów do lokali rozrywkowych w rażący sposób narusza ład i porządek publiczny. Dlatego też właśnie w tym czasie na ulice Lipian wyszli policjanci, aby takie zachowania eliminować.

W trakcie działań policjanci wylegitymowali 42 osoby, ujawnili łącznie 23 popełnione wykroczenia nakładając na sprawców 18 mandatów karnych, kierując jeden wniosek o ukaranie do sądu oraz w 4 przypadkach stosując pouczenie. Funkcjonariusze kontrolowali też stan trzeźwości kierujących pojazdami, eliminując z ruchu drogowego jednego nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym.

Podobne działania planowane są w trakcie nadchodzącego weekendu. W sobotnią noc można spodziewać się na ulicach Pyrzyc i Lipian zwiększonej liczby policyjnych patroli.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj