Policjanci wspierają akcję „Dziecko siedzi z tyłu”.

Zachodniopomorska Policja przyłącza się do akcji pn "Dziecko siedzi z tyłu". Założeniem przedsięwzięcia jest uświadomienie dorosłym zagrożeń podczas transportu dzieci i propagowanie prawidłowych zachowań związanych z przewożeniem najmłodszych.   

 

[Akcja - Dziecko siedzi z tyłu]

 

O właściwych postawach będą przypominać rodzicom służby dbające o zdrowie i życie ludzkie oraz zaproszone do współpracy instytucje.

Policjanci popierając działania wpływające na poprawę bezpieczeństwa tym razem  przyłączyli się do projektu zainicjowanego przez grupę szczecińskich lekarzy, którzy chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na problem pozostawiania dzieci w samochodzie. Nieostrożne zachowania dorosłych mogą skutkować przytrzaśnięciem w pojeździe zaparkowanym przed domem albo pozostawienie ich w upalne dni w samochodzie.

Funkcjonariusze z zachodniopomorskiego  garnizonu będą propagować akcję w swoich jednostkach. Otrzymane ulotki informacyjne dotyczące pierwszej pomocy w  przypadku przegrzania lub udaru cieplnego będą wręczane rodzicom i opiekunom podczas  prowadzonych przez policjantów prelekcji i  festynów.

[Akcja - Dziecko siedzi z tyłu]


Mundurowi będą również  przekazywali  mieszkańcom naszego województwa naklejki- przypominajki o treści "  Mamo , tato! Nie zapomnij o swoim dziecku!", które będą przyklejane na tylnej szybie pojazdu. Umiejscowienie tej naklejki nie jest przypadkowe. Odchodzący od samochodu rodzic lub opiekun  będzie miał w zasięgu wzroku obrazek przypominający o zagrożeniu.

Oprócz materiałów graficznych i naklejek  o założeniach akcji będą nam przypominać aplikacje na smartfony oraz procedury "look before you leave" i pochodne.

Do akcji włączyły się oprócz Policji inne służby między innymi Straż Pożarna i Ratownictwo.

żrodło: KWP SzczecinAutor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj