Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Trzy osoby aresztowane a jedna oddana pod dozór policji, odzyskane pojazdy, elektronarzędzia, sprzęt audio i gospodarstwa domowego. Taki jest finał działań pyrzyckich policjantów, którzy rozbili grupę włamywaczy działających na terenie powiatu pyrzyckiego.

Na przestrzeni ponad miesiąca członkowie rozbitej grupy dokonywali szeregu kradzieży i włamań do mieszkań i garaży na ternie powiatu pyrzyckiego. Z miejsc kradzieży starannie wybierali przedmioty mogące mieć większa wartość rynkową. Ich łupem padały elektronarzędzia, samochodowy sprzęt audio. Z jednego z garażów sprawcy wyjechali samochodem osobowym, w którym właściciel nieopatrznie zostawił kluczyki.Po kilku tygodniach policjanci zebrali materiał dowodowy, dzięki któremu i ustalili i zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pyrzyc. Jego zatrzymanie było pierwszym z czterech jakich funkcjonariusze dokonali przez następne dwa dni. Kolejna trójka zatrzymanych to mężczyźni w wieku od 21 do 38 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu pyrzyckiego.Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły też zabezpieczyć nożyce do cięcia metali, łomy i inne narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy, oraz odzyskać między innymi skradziony samochód osobowy, skuter, wkład kominkowy i wiele innych wartościowych przedmiotów. Sprawcy swoim przestępczym działaniem narazili mieszkańców powiatu pyrzyckiego na straty sięgające ponad 20 tysięcy złotych.Policjanci ustalili, że zatrzymani brali udział w przynajmniej kilkunastu kradzieżach i kradzieżach z włamaniem. Takie też usłyszeli zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym przez Policję materiałem dowodowym, na wniosek Prokuratury wobec trzech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czwartego z mężczyzn prokurator oddał pod dozór Policji.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Już po osadzeniu aresztowanych w zakładzie karnym, policjanci ustalili, że brali oni też udział w innych przestępstwach, za które jeszcze nie usłyszeli zarzutów.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak /MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj