Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Pyrzyccy policjanci informują, że na terenie Pyrzyc ponownie dochodzi do prób kradzieży tzw. metodą NA WNUCZKA. Na szczęście osoby wykazały się rozsądkiem i nie dały się oszukać.

Sprawcy tych przestępstw działają w podobny sposób. Wszystko zaczyna się od odebranego przez osobę starszątelefonu. Sprawca przedstawia się jako członek rodziny, najczęściej jako wnuczek, siostrzeniec bądź bratanek. W trakcie rozmowy mówi, że ma problemy finansowe i prosi o pieniądze po które przyjdzie kolega lub koleżanka.

W związku z ostatnimi zdarzeniami apelujemy do mieszkańców powiatu pyrzyckiego, szczególnie osób starszych, często mieszkających samotnie o to, aby jak najszybciej informowały organy ścigania o wszelkich tego typu podejrzanych przypadkach. Przed przekazaniem pieniędzy dobrze jest skontaktować się z członkami rodziny i upewnić się czy przedstawiona sytuacja jest prawdziwa i czy faktycznie członkowie rodziny potrzebują finansowego wsparcia. Wykonując jeden bądź dwa telefony oraz dokładnie wypytując rozmówcę, możemy uniknąć sytuacji w której stracimy swoje oszczędności.

 Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj