Policja apeluje - zabezpiecz siebie i swoje mienie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Dzisiejszy dzień pod względem warunków pogodowych jest jak dotychczas jednym z najgorszych i najniebezpieczniejszych w ostatnim czasie. Bardzo silny wiatr, opady śniegu i niskie temperatury sprawiają, że jedynym bezpiecznym miejscem wydają się być cztery ściany własnego mieszkania.

Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno mieszkańców powiatu pyrzyckiego oraz i ich mienia, policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami fatalnej pogody. Najprostszymi sposobami są między innymi pozamykanie okien i drzwi mieszkania, usunięcie z balkonów i parapetów rzeczy które mogą zostać porwane przez wiatr, nie parkowanie pojazdów pod drzewami, słupami wysokiego napięcia. W taką pogodę najlepiej jest pozostać w domu, a jeżeli zostaniemy zaskoczeni nagłym załamaniem pogody, pod żadnym pozorem nie szukajmy schronienia pod drzewami i liniami energetycznymi, oraz pod lekkimi konstrukcjami typu wiata lub przystanek autobusowy.

Obecnie panujące warunki według wszelkich prognoz mogą utrzymywać się nawet przez dwa lub trzy dni. Dochodzący w porywach nawet do 100 km/h wiatr w połączeniu z opadami deszczu ze śniegiem oraz spadającą poniżej zera temperaturą powietrza stanowią jak najbardziej realne zagrożenie dla osób i mienia, dlatego warto jest wszystko dokładnie sprawdzić i zabezpieczyć.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj