Podziękowanie za obywatelską postawę

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Przykładów na to, jak niebezpieczny potrafi być na drodze nietrzeźwy kierowca bywało ostatnio zbyt wiele. Na szczęście są też przykłady ludzi, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia. We wtorek 11 lutego jednemu z takich kierowców za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego podziękował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, nadkom. Krzysztof Dębiński.

Anonimowy telefon odebrany późnym wieczorem 6 lutego przez dyżurnego pyrzyckiej Komendy Policji być może uratował komuś życie. Zadzwonił ktoś, kto twierdził, że kierowca osobowego forda może być pijany. Zgłaszający podał dyżurnemu markę, kolor i numer rejestracyjny pojazdu. Pozostając w ciągłym kontakcie z dyżurnym informował go o kierunku kierunek w jakim ten samochód jedzie. Przekazane przez zgłaszającego informacje pozwoliły na szybką i skuteczną reakcję pyrzyckim policjantom, którzy zatrzymali samochód do kontroli. Poddali kierującego nim 53 letniego mieszkańca powiatu gryfińskiego badaniu na trzeźwość. Wynik badania – ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie wiadomo jak skończyłaby się jego nocna eskapada, gdyby nie prawidłowa reakcja i obywatelska postawa zgłaszającego. Dzięki niemu tego wieczora nikt na drodze nie zginął.

We wtorek 11 lutego, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach nadkom. Krzysztof Dębiński spotkał się ze zgłaszającym chcąc osobiście podziękować mu za godną naśladowania postawę i wręczyć mu list gratulacyjny. Mamy nadzieję, że tego typu zachowań będzie coraz więcej. Policjanci zapewniają, że każde zgłoszenie z podejrzeniem kierowania samochodem na podwójnym gazie spotka się z ich natychmiastową reakcją.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj