Pobili i okradli 16 latka

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Policjanci z Pyrzyc zatrzymali dwóch modych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat, którzy w piątek 19 kwietnia pobili 16 letniego chłopca i zabrali mu niewiele ponad dwa złote. Nastoletni sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju i najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

16 latek wracał do domu z drobną kwotą pieniędzy w kieszeni. Szedł wzdłuż torowiska, gdzie mijał siedzącą na zwalonym, betonowym słupie grupę młodzieży. Jeden z nich zapytał chłopca o papierosa. Słysząc, że 16 latek nie mam papierosów, razem z kolegą podbiegli do niego. Jeden z nich złapał chłopaka za szyję i kilkakrotnie uderzył go pięścią w twarz. Drugi co chwilę pytał o papierosa, a potem też o pieniądze. W końcu pobity wyjął z kieszeni portfel i wysypał z niego wszystkie pieniądze jaki mu zostały po zakupie chleba. Było ich w sumie około dwóch złotych. Sprawcy zabrali drobne pieniądze, jeszcze kilka razy jeden z nich uderzył go w twarz po czym spokojnie odeszli.

Policjantów o zajściu powiadomił ojciec pokrzywdzonego chłopca. Okazało się też, że 16 latek znał nazwiska napastników. Już po niespełna godzinie funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich. Drugi wpadł w ręce mudndurowych po następnych dwóch godzinach.

Obaj po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut rozboju za co grozi im do 12 lat więzienia. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach zastosował wobec obu sprawcó środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj