Po pijanemu na kradzionym rowerze

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Już pół godziny po zgłoszeniu kradzieży roweru policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i zwrócili właścicielce jej własność. Zatrzymany 55 letni latek odpowie nie tylko za kradzież, ale też za kierowanie kradzionym wcześniej rowerem po pijanemu.

Mieszkanka Pyrzyc pozostawiła rower oparty o barierkę przy budynku jednej z instytucji w Pyrzycach. Gdy wyszła po jakimś czasie, roweru nie było już tam, gdzie go zostawiła. Po powrocie pieszo do domu zdecydowała się zgłosić ten fakt miejscowej Policji. Nie minęło pół godziny, a policjant patrolujący ulice Pyrzyc zatrzymał do kontroli kierującego rowerem 55 letniego mężczyznę. Rower, którym się poruszał idealnie pasował do opisu skradzionego kilkadziesiąt minut wcześniej. W trakcie kontroli okazało się też, że kierujący rowerem posiada w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Mężczyznę wraz z rowerem policjant doprowadził do jednostki Policji. Tam też szczęśliwa właścicielka roweru rozpoznała i odebrała swoją własność.

55 letni kolarz amator usłyszy zarzuty kradzieży roweru oraz kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do do pięciu lat wiezienia.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

Komentarze2013-08-16 04:58:04
#1

~pice
Tak to musieli by wyłapać co drugiego rowerzystę.

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj