Piesi – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego w ubiegłą sobotę w Pyrzycach przeprowadzili działania, których celem było ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierujących wobec pieszych jak i przez samych niechronionych uczestników ruchu.

W sobotę tj. 7 marca na terenie Pyrzyc policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W tym dniu policjanci szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W sumie mundurowi ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W 7 przypadkach zastosowali pouczenia jako środek oddziaływania wychowawczego, pozostałych niestosujących się do przepisów ruchu drogowego ukarano mandatami. Ukarano również kierującego, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Ponadto nałożono 17 mandatów karnych na kierujących, którzy w tym dniu popełnili inne wykroczenia.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj