Pierwszaki na festynie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W środę 25 września przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbył się II festyn dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego pod nazwą "aby było bezpiecznie”. W imprezie zorganizowanej w ramach Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestniczyło niemal 400 pierwszaków.Pyrzyccy policjanci, strażacy, strażnicy Straży Gminnej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego przygotowali dla najmłodszych uczniów naszego powiatu imprezę, której celem oprócz dobrej było właśnie umocnienie świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale i nie tylko. Dzieci w trakcie pogadanek prowadzonych przez policjantów dowiedziały się, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku lub ubraniu oraz jak postępować w kontakcie z agresywnymi psami.

Policjanci przygotowali też pokaz tresury psów służbowych w trakcie którego zaprezentowali dzieciom pozycje, jakie należy przybrać w trakcie ataku psa. Po części edukacyjnej dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu jaki w dyspozycji mają poszczególne służby. Można było wsiąść do policyjnych radiowozów, wozów Straży Pożarnej czy usiąść na motocyklu. Dzieci mogły również zrobić odbitki swoich odcisków palców na stanowisku techniki kryminalistycznej oraz z bliska obejrzeć i dotknąć elementy uzbrojenia policjantów, strażaków, oraz zmierzyć prędkość za pomocą fotoradaru Straży Gminnej.

Każde z dzieci otrzymało też od policjantów samozaciskowe opaski odblaskowe zakupione w ramach kampanii profilaktycznej "WIDOCZNIE - EKOLOGICZNIE III” realizowanej przez zachodniopomorską drogówkę i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jedną z największych atrakcji dla dzieci okazała się maskotka Gryfusia, doskonale znanego im z Elementarza Zasad Bezpieczeństwa jaki otrzymały w trakcie prowadzonych przez przedstawiciela Policji zajęć w szkole.

To, by nasze pociechy potrafiły bezpiecznie poruszać się po zatłoczonych ulicach miasta i na coraz bardziej ruchliwych, szczególnie w okresie letnim drogach wiejskich jest dla nas wszystkich jednym z najwyższych priorytetów. Dlatego też edukowanie dzieci w tym zakresie jest też jednym z ważniejszych zadań służb zapewniających porządek publiczny i bezpieczeństwo. Środowy festyn to dopiero początek edukacji tegorocznych pierwszaków. Edukacji, dzięki której zachowanie zasad bezpieczeństwa stanie się dla nich niczym innym jak naturalnym odruchem.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj