Pierwszaki już wiedzą...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Jak i gdzie przejść na drugą stronę jezdni, po której stronie drogi iść jak nie ma chodnika i dlaczego w samochodzie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Odpowiedzi na między innymi takie pytania usłyszały w środę pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Lipianach.

Od początku września przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych w całym powiecie. W trakcie spotkań rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo i różnymi środkami transportu. W środę 2 października przyszła kolej na uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Lipianach. W trakcie spotkania okazało się, że wiedza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jaką już dziś posiadły dzieci jest na tyle duża, że niemal bez problemu udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez policjanta pytania.

Zademonstrowały jak należy zachować się w trakcie przechodzenia przez "pasy” na drugą stronę jezdni, doskonale wymieniły kolory sygnalizatorów świetlnych i znaczenie każdego z nich. Przypomnienia wymagały jedynie zasady poruszania się po drodze w miejscach pozbawionych chodników i pobocza, oraz powodów, dla których należy używać fotelików i pasów bezpieczeństwa w trakcie podróży samochodem.

Nie tak dawno dzieci uczestniczyły w zorganizowanym w Pyrzycach festynie pod nazwą "aby było bezpiecznie” gdzie każde z nich otrzymało elementy odblaskowe do umieszczenia na plecakach. Policjant przypomniał im również dlaczego ważne jest używanie odblasków i sprawdził, czy wiszą one tam gdzie trzeba. Na koniec każdy z pierwszoklasistów otrzymał Elementarz Zasad Bezpieczeństwa, którego bohaterem jest popularny Gryfuś.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj