Ostrożnie z ogrzewaniem

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Gwałtowny nawrót temperatur poniżej 0ºC szczególnie w nocy spowodował, że mieszkańcy jeszcze przez jakiś czas muszą ogrzewać i dogrzewać swoje mieszkania. Niestety w wielu przypadkach stan techniczny instalacji grzewczej i urządzeń grzewczych przenośnych pozostawia wiele do życzenia.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni na terenie powiatu pyrzyckiego mieliśmy do czynienia z dwoma przypadkami, gdzie wadliwa instalacja grzewcza doprowadziła do zaprószenia ognia w budynkach mieszkalnych. Na szczęście w obu przypadkach ogień nie rozprzestrzenił się na całe mieszkanie i udało się zapobiec tragedii. Jednak samo wystąpienie niebezpieczeństwa pożaru, a co za tym idzie zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców domostw, powinno skłonić nas wszystkich do zwrócenia większej uwagi na stan instalacji grzewczych i systemów wentylacyjnych. Jeżeli posiadamy sprawne ogrzewanie mieszkania, możemy spać spokojnie bez obawy, że będzie trzeba dzwonić po służby ratownicze. Warto byłoby wezwać specjalistę, który dokona sprawdzenia i oceny poprawności działania ogrzewania, oraz kominiarza do przeglądu systemu wentylacji i kominów.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj