Okradli i podpalili samochód

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia usłyszało dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy w poniedziałek 7 stycznia na jednym z parkingów w Pyrzycach najpierw włamali się do zaparkowanego tam samochodu, po czym podpalili jego wnętrze. Grozi im do 10 lat więzienia.

W środowe przedpołudnie 19 latek zamiast ze szkoły wrócić do domu, spotkał się ze swoim o rok młodszym kolegą. Razem w różnych miejscach pili alkohol do późnych godzin popołudniowych. Chodzili pijani ulicami Pyrzyc bez celu. W końcu będąc na ul. Ks. Barnima podeszli do zaparkowanego tam osobowego renault. Włamali się do pojazdu i zabrali ze środka radio samochodowe, po czym podpalili fotel kierowcy i uciekli z miejsca zdarzenia. Kilkanaście minut po zdarzeniu, na miejscu były już załogi Policji i Państwowej Straży Pożarnej powiadomione przez osoby postronne. Strażacy ugasili pożar, ale ogień zdążył już zniszczyć część wnętrza pojazdu. Spaleniu uległa kierownica, plastikowe elementy wnętrza, fotel oraz drzwi.

Tak, jak dla strażaków najważniejsze było ugaszenie ognia, tak dla policjantów priorytetem było ustalenie i zatrzymanie osób, które ten ogień wznieciły. Intensywne działania funkcjonariuszy już w środę doprowadziły do ustalenia sprawców i zatrzymania jednego z nich, 19 letniego mieszkańca okolic Pyrzyc. Jego 18 letni kompan dzień później wpadł w ręce policjantów w Suwałkach. Policjanci odzyskali też skradzione z podpalonego pojazdu radio. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Obaj też przyznali się do zarzucanych im czynów składając w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

W stosunku do 19 latka Prokurator Rejonowy w Pyrzycach zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mężczyznom grozi nawet 10 pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj