Okradał sąsiadów

Łącznie trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał wczoraj 19 latek zatrzymany przez pyrzyckich policjantów. Mężczyzna na przełomie maja i czerwca tego roku w jednej z miejscowości gminy Warnice ukradł około 550 litrów oleju napędowego oraz spawarkę elektryczną.

Mężczyzna pod osłoną nocy wchodził na posesje swoich sąsiadów z tej samej miejscowości. Ze stojących na podwórkach przygotowanych do pracy maszyn rolniczych spuszczał olej napędowy do 25 i 50 litrowych baniaków. U jednego z sąsiadów włamał się tez do garażu i ukradł spawarkę. Łącznie okradł sąsiadów z około 550 litrów oleju napędowego. Policjanci w wyniku podjętych działań ustalili, że kradzieży może dokonywać 19 letni mieszkaniec miejscowości w której do nich dochodziło. Znał dobrze swoich sąsiadów i ich nawyki, wiedział, że może bezpiecznie wejść na podwórko gdzie nie zostanie zaatakowany przez psa. Podejrzenia policjantów okazały się trafne. Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wczesnym rankiem dokonali zatrzymania sprawcy.

Mężczyzna w toku przesłuchania przyznał się do wszystkich trzech przedstawionych mu zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz czeka go wizyta w Sądzie, który może go skazać nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak /AŚ
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj