Ogólnopolski głos profilaktyki 2014

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Apel do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych, aby narkotyki, alkohol i przemoc w rodzinie nie odbierały wolności życia – to przesłanie, które rozpocznie 14 czerwca 2014r. " Ogólnopolski Głos Profilaktyki”

Już drugi rok z rzędu zapraszamy do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki wszystkich mieszkańców naszych miejscowości, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, zjednoczmy cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. Promując tym samym modę na życie bez uzależnień – życie godne, odpowiedzialne i bezpieczne, którego wartością jest wolność.W całym kraju 14 czerwca 2014roku, o godz. 16:00 będzie miał miejsce zryw wolnych serc i przez 60 sekund wspólnym gestem wybijając jego rytm " Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo”.

Również cały zachodniopomorski garnizon włącza się do tej akcji. W samym Szczecinie rozpocznie się ona już od godz. 12:00 na Placu Mickiewicza. Na scenie odbędzie się happening, podczas którego w punkcie kulminacyjnym o godz. 16:00 wykonany zostanie przez 60 sekund wspólny gest wybicia rytmu serca. W trakcie trwania akcji na scenie odbędą się występy artystyczne a wokół niej w tym samym czasie zaproszone instytucje będą prezentowały swoje inicjatywy profilaktyczne oraz udzielały informacji na temat własnej pracy w zakresie profilaktyki i pomocy osobom uzależnionym. Około godz. 17:00 cała akcja przeniesiona zostanie do siedziby Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Wałach Chrobrego, gdzie utworzony zostanie uniwersalny punkt konsultacyjny obejmujący kompetencjami szeroki zakres problematyki uzależnień i przemocy.

W Pyrzycach działania związane z Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki odbędą się przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pyrzycach. Przedstawiciele Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pyrzycach, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pyrzycach prezentować będą materiały profilaktyczne o tematyce uzależnień.

Szczegóły dotyczące akcji i jej idei oraz linki do pobrania znajdują się na stronie Komendy Głównej Policji.
http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/2689,Ogolnopolski-Glos-Profilaktyki-2014.html

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj