Ogólnopolska noc profilaktyki

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Ogólnopolska Noc Profilaktyki to przedsięwzięcie integrujące obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego. 22 czerwca od godziny 15:30 w całym kraju odbędą się wspólne działania o charakterze profilaktycznym wielu instytucji i organizacji. Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach zaprasza wszystkich do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Lipianach, do wspólnej walki o ochronę przede wszystkim dzieci i młodzieży przed uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i przemocy.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach realizuje pierwszą w kraju Ogólnopolską Noc Profilaktyki koordynowaną przez Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. Ubiegłoroczny, pilotażowy projekt utwierdził organizatorów w przekonaniu, że takie inicjatywy są konieczne, by skutecznie przeciwstawiać się wszelkim uzależnieniom dzieci i młodzieży.Impreza w Lipianach składać się będzie z kilku etapów. Pierwszy, to happening na scenie przy Ośrodku Kultury. W jej trakcie można będzie między innymi wysłuchać koncertów muzycznych młodzieżowych zespołów rockowych, obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum i pokaz tresury policyjnych psów służbowych. Dalsza część to pokazy filmów o tematyce profilaktycznej w sali głównej Ośrodka Kultury, oraz wysłuchać prelekcji przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach na temat uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Ostatnim etapem sobotnich działań będą nocne rozmowy o profilaktyce w Urzędzie Miejskim w Lipianach w godzinach 21:00 – 24:00, w których udział wezmą przedstawiciele Policji, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagodzy i psycholodzy szkolni oraz Kurator Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim.

Nie pozostańmy ani bierni ani obojętni i Weźmy aktywny udział w tych jakże ważnych nie tylko dla naszego pokolenia działaniach.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

Komentarze2013-08-21 13:41:53
#1

~Buny
Profilaktyka ponad wszystko :)
2013-08-23 06:06:38
#2

~saron
A co pozostaje w tym chorym kraju.

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj