Ogólnopolska kampania „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zachodniopomorska policja przyłącza się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej " Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Jednym z narzędzi akcji są naklejki z hasłem " Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Zachodniopomorski garnizon otrzymał 30 tys. takich znaczków i wykorzystane one zostaną w trakcie działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów służby prewencyjnej, w tym ruchu drogowego na terenie całego naszego województwa.

W dniu 9 czerwca 2014r. rozpoczęła się Ogólnopolska Kampania Społeczna "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” zainicjowana przez Związek Pracodawców Browary Polskie. Ogólnopolska inicjatywa

skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, brakiem reakcji na określone ich zachowania i społecznemu przyzwoleniu na " jazdę na podwójnym gazie”.

Charakterystyczny znaczek z napisem " Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” pojawił się na puszkach piwa produkowanych przez browary , które należały do Związku Pracodawców Browary Polskie już w 2008 roku. W 2009 roku znaczek można było oglądać w reklamach telewizyjnych a od 2011r. oznaczenie pojawiło się na wszystkich reklamach audiowizualnych piwa. W 2014r. decyzją piwowarzy zrzeszonych w związku inicjatorów znaczek wcześniej zarezerwowany dla opakowań i reklam piwa stał się symbolem manifestu trzeźwych kierowców.

Dla osób solidaryzujących się z inicjatywą symbolem poparcia idei akcji ma być naklejenie znaczka "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” na tylnej szybie samochodu.

Zachodniopomorska Policja otrzymała 30 tys. naklejek z hasłem "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” , zostaną one wykorzystane w najbliższym czasie podczas działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów służby prewencyjnej, w tym ruchu drogowego na terenie całego naszego województwa.

Szczegóły kampanii i pliki do pobrania znajdują się na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj