O bezpieczeństwie z mieszkańcami gminy pyrzyce

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Nikt tak doskonale nie zna problemów z jakimi boryka się społeczność lokalna, jak sam jej przedstawiciel. Dlatego też właśnie z sołtysami miejscowości gminy Pyrzyce spotkali się wczoraj pyrzyccy policjanci, aby wspólnie wypracować sposoby radzenia sobie z tym, co utrudnia życie mieszkańcom.

W debacie poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa na terenie gminy Pyrzyce wzięli też udział Starosta Pyrzycki i Burmistrz Pyrzyc. Po rozpoczęci spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach podinsp. Grzegorz Śrek przedstawił analizę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu Pyrzyckiego za okres styczeń – wrzesień 2013r w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2012. Uczestnicy debaty obejrzeli również film profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. "Włącz myślenie, bądź bezpieczny”.

Później przyszła pora na dyskusję. W trakcie debaty poruszano kwestie związane z problemem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, zaśmiecaniem w miejscach publicznych, negatywnym zachowaniem grupujących się w różnych miejscach osób nieletnich. Niekiedy agresywne i wulgarne zachowanie młodzieży spożywającej alkohol szczególnie w piątkowe i sobotnie wieczory spędzają sen z powiek lokalnej społeczności. Ważnym zagadnieniem poruszonym w trakcie debaty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym szczególnie w małych miejscowościach oraz samochodów ciężarowych na byłej drodze K-3, niestosowanie się do znaków drogowych na terenie Pyrzyc czy problem związany ze zbyt wąską drogą pomiędzy Młynami a Giżynem to główne zgłoszone problemy, z którymi będą musieli zderzyć się policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele samorządów lokalnych.

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy, a co za tym idzie konieczność ogrzewania domów i mieszkań. Nie wszyscy jednak w swoich piecach spalają tylko węgiel. Część mieszkańców ogrzewa swoje domy drzewem, które nie zawsze pochodzi z legalnego źródła, co będzie przedmiotem nie tylko policyjnych kontroli.

Zainicjowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach debata pozwoliła w znacznym stopniu przybliżyć najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców problemy. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się je wszystkie rozwiązać.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj