Niewdzięczny złodziej

Był w jej domu częstym gościem. Zawsze mógł liczyć na to, że dostanie papierosy, coś do zjedzenia. Jednak gdy nadarzyła się pierwsza okazja nie zawahał się ukraść. Teraz za okazaną "wdzięczność” odpowie przed sądem.

O prawdziwości przysłowia o miękkim sercu mogła na własnej skórze przekonać się 73 letnia mieszkanka Pyrzyc. Kobieta wspomagała bezdomnego, 41 letniego syna swojej koleżanki. Mężczyzna przychodził do niej do domu, dostawał papierosy i jedzenie. Tak samo miało być w niedzielę. Kobieta poszła do kuchni przygotować dla niego papierosy i spakować parówki żeby miał co później zjeść. Niestety w pokoju na stole zostawiła swój portfel. Gdy wróciła z kuchni, nie było śladu ani po 41 latku, ani po portfelu, w którym było 460 zł.

Pokrzywdzona o kradzieży powiadomiła Policję. Mundurowi sprawcę znaleźli w mieszkaniu jego kolegi, gdzie odbywała się suto zakrapiana alkoholem impreza.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 41 latek za skradzioną gotówkę kupił sportowe buty i kilka butelek wódki. Pijany mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu do 5 lat więzienia. Do czasu wizyty przed sądem, 41 latek pozostanie pod policyjnym dozorem.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak/MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj