Nietrzeźwy z zakazem i listem gończym

Wśród użytkowników dróg są prawdziwi pasjonaci czterech kółek. Wsiadają za kierownicę samochodu bez względu na stan trzeźwości, czy wcześniejsze zakazy sądowe. Taki właśnie pasjonata wpadł wczorajszej nocy w Lipianach.

W trakcie nocnego patrolowania lipiańskich ulic, funkcjonariusze pyrzyckiej komendy zauważyli jadące bez oświetlenia osobowe Audi 80. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, wyczuli od kierującego 29 latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ponad pół promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna do 2015 roku ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego wszystkiego było mało, okazało się też, że 29 latek jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za... jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali kierującego i osadzili w policyjnym areszcie.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi mu do 3 lat więzienia. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za jazdę samochodem w porze nocnej bez oświetlenia.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak/MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Komentarze2011-09-18 19:39:25
#1

~Feba
Zabrać taki prawo jazdy na zawsze. Przecież w rękach pijanego samochód jest bronią.

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj