Nietrzeźwy peleton

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w trakcie minionego weekendu podczas kontroli drogowych ujawnili trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sobotnia przejażdżka dla 55-letniego rowerzysty skończyła się w momencie spotkania z policjantami pyrzyckiej drogówki. Mężczyzna jechał rowerem w Mielnie Pyrzyckim będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w niedzielę w godzinach popołudniowych pyrzyccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali jeszcze dwóch rowerzystów. Jeden z nich poruszał się ulicą Lipiańską w Pyrzycach . W trakcie kontroli 40 latek miał ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy cyklista napotkany w tym dniu w Jesionowie miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rekordzista weekendu 73 letni mężczyzna jak i jego poprzednicy jechali rowerami będąc w stanie nietrzeźwości czym stwarzali zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsadek. Jazda pojazdami po użyciu alkoholu czy w stanie nietrzeźwości często doprowadza do tragedii. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne jak również innych poruszających się po drogach. Reagujmy i nie dopuszczajmy do jazdy nietrzeźwych kierujących.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj