Nietrzeźwy długi weekend

 

Pomimo wielu apeli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach, by nie wsiadać za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu, pyrzyccy policjanci podczas długiego czerwcowego weekendu zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.

Tylko w piątek na terenie powiatu pyrzyckiego zatrzymano trzech kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu zaryzykowali życie swoje oraz innych uczestników ruchu i zamiast wybrać spacer zdecydowali się być nietrzeźwymi kierowcami. Wszyscy kierujący którzy, wykazali się nieodpowiedzialnością to mężczyźni. Podczas kontroli mieli oni w swoich organizmach od niespełna pół do niemal 1,5 promila alkoholu.

Natomiast w sobotni wieczór na drodze publicznej Jedlice – Lipiany funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali do kontroli 31 - letniego motorowerzystę, który okazał się niechlubnym rekordzista weekendu. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

W niedzielne popołudnie policjanci pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli w Pyrzycach 77 – letniego rowerzystę, który jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości miał niemal półtora promila alkoholu w organizmie.

Teraz sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości po zmianach przepisów mężczyznom grozi, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata i wysoka kara grzywny. Natomiast w myśl nowych przepisów, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara do 30 dni aresztu lub grzywna.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj