Nietrzeźwy 50 – latek z trzema promilami, wiózł pasażerów

Kolejny przykład godny pochwały obywatelskiej postawy. Mieszkanka jednej z miejscowości powiatu pyrzyckiego poinformowała o nietrzeźwym kierującym, który w dodatku przewoził pasażerów. Pyrzyccy policjanci zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. Okazało się, że 50-letni kierujący przewożąc żonę i syna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę tj. 7 marca do KPP w Pyrzycach zadzwoniła kobieta, która poinformowała dyżurnego jednostki, że w miejscowości nieopodal Pyrzyc pod sklep przyjechał samochodem marki Audi mężczyzna, który jest nietrzeźwy i w tym stanie przewozi pasażerów. Policjanci pyrzyckiej drogówki niezwłocznie udali się pod wskazane miejsce, jednak mężczyzny już nie było. Na miejscu ustali kim jest mężczyzna i w jakim kierunku odjechał.

Pojechali do miejscowości Bielice i na gorącym uczynku zatrzymali 50 – latka. Jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kompletnie pijany podróżował razem ze swoją żoną i 15 – letnim synem. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna był już kilkakrotnie karany za jazdę na „podwójnym gazie” i aktualnie posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszony. Sąd po rozpoznaniu sprawy skazał 50 – latka na 8 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 7 lat oraz zasądził podanie wyroku do publicznej wiadomości.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj