Niesprawny autokar wyeliminowany

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Kolejny już raz policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej wyeliminowali niesprawny autokar, którym miały podróżować dzieci. W trakcie kontroli ujawnili rażące usterki techniczne, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz mandatem karnym.

Pyrzyccy policjanci Zespołu Ruch Drogowego reagują na każdą prośbę dotycząca kontroli autokaru jadącego na wycieczkę. Tak i tym razem w piątkowy poranek udali się do Kozielic, gdzie na prośbę organizatora wycieczki mieli dokonać kontroli autokaru, którym dzieci będą jechały na wycieczkę do Świerkocina.
Podczas wnikliwej kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że pojazd jest niesprawny technicznie tzn. posiada niesprawny układ hamulcowy i braki w oświetleniu. Autokar z powyższymi usterkami został niedopuszczony do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, skierowali go na dodatkowe badania techniczne a kierującego ukarali mandatem karnym.

Jak widać w dalszym ciągu przewoźnicy nie dbają o swoich pasażerów, narażają ich na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia podstawiając niesprawne autokary. Policjanci służą pomocą. Dokonują kontroli trzeźwości i pojazdów na uprzednią prośbę organizatorów wycieczek czy rodziców zatroskanych bezpieczeństwem swoich pociech.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj