Nieletni bez uprawnień do kierowania, pojazdem niedopuszczonym do ruchu

 

W czwartek policjanci pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Daewoo, którego kierującym okazał się 16 – letni chłopak. Nieletni nie posiadając uprawnień do kierowania zabrał na przejażdżkę kolegów. O dalszych losach 16 – letniego kierowcy zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego w czwartkowe popołudnie w miejscowości Nowe Chrapowo podjęli kontrolę drogową wobec kierującego samochodem marki Daewoo. Zarówno kierujący jak i pasażerowie, których przewoził nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest nieletni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego. Szesnastolatek nie posiadając uprawnień do kierowania zabrał na przejażdżkę swoich pełnoletnich kolegów. Ponadto okazało się, że pojazd którym kierował jest nie dopuszczony do ruchu. Nieletni kierujący nie posiadał żadnych dokumentów, pojazd niezarejestrowany, bez ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego samochodu. Nieletni oświadczył, że samochód kupił niedawno na skupie złomu, żeby wyremontować bo w przyszłości zamierza zrobić prawo jazdy, natomiast tablice rejestracyjne znalazł gdzieś w garażu i postanowił założyć do Daewoo. Nieletniego i pojazd przekazano przybyłemu na miejsce kontroli rodzicowi.

Teraz sprawą nieletniego kierującego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stargardzie Szczecińskim.



Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

Komentarze



Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj