Nie zdołali ukraść opla. To go zniszczyli.

Policjanci z Pyrzyc zatrzymali dwóch nastolatków, którzy chcieli ukraść opla corsę. Sprawcy nie zdołali jednak uruchomić samochodu i ze złości powybijali w pojeździe szyby.

Zaparkowany przy jednej z ulic w centrum Pyrzyc opel przyciągnął uwagę sprawców dlatego, że właścicielem samochodu był mężczyzna, z którym jakiś czas temu mieli zatarg. Postanowili, że w ramach zemsty ukradną mu samochód. Aby dostać się do wnętrza pojazdu, nastolatkowie w wieku 19 i 15 lat odgięli drzwi od strony kierowcy. Gdy byli już w środku, jeden z nich przeciął wiązkę kabli pod kierownicą i próbował uruchomić silnik.Po kilku nieudanych próbach wysiedli z auta i metalową rurką na zmianę wybijali w samochodzie szyby. Po wszystkim ze spokojem rozeszli się do swoich domów. Policjanci dwóch dniach od zdarzenia wytypowali i zatrzymali obu wandali. Jak się okazało, zatrzymany 15 latek kilka dni wcześniej uczestniczył w kradzieży osobowego mercedesa z jednego z garaży w Pyrzycach.19 letni mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu i uszkodzenia mienia. Zarówno on jak i jego nieletni kolega w trakcie przesłuchań przyznali się do zarzucanych i czynów. Starszemu z nich grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a 15 latka czeka sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Autor: st. sierż. Daniel Skrzypczak/MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Komentarze2011-07-18 19:14:13
#1

~Tybu
Polska mentalność. Jak ktoś ma za dobrze to trzeba mu \"pomóc\" aby miał trochę zmartwień. Ehh Polacy.

Apteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj