„Nie wszystko złoto co się świeci” - uwaga na oszustów

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach informuje, że w 16 czerwca 2014 r. w poniedziałek na terenie Pyrzyc doszło do oszustwa metodą na "złotą monetę”...

Mieszkaniec Pyrzyc podjął w jednym z banków znaczną kwotę pieniędzy, a gdy szedł przez miasto został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem. Mężczyzna poprosił o wskazanie punktu skupu złota. W trakcie rozmowy podszedł niby przypadkiem inny przechodzień zainteresowany rozmową i zapytał co ciekawego mężczyźni sprzedają bo usłyszał rozmowę. Mężczyźni usiedli na ławce. Pierwszy z mężczyzn wyjął zawiniątko z zawartością jak mówił monet z 22 karatowego złota.. i oświadczył, że chciałby sprzedać monety po 500 zł za sztukę. Drugi mężczyzna wykazywał zainteresowanie zakupem monet i zaproponował, że weźmie jedną z monet i pójdzie do skupu sprawdzić jaka jest jej wartość. Dał w zastaw jakiś dokument i się oddalił. Po upływie kilkunastu minut wrócił i oświadczył, że wartość monety wyceniono na niemal 1000 zł. Powiedział, że 500 zł za jedna to naprawdę okazja, powiedział również, że na chwile obecną on nie może podjąć z banku pieniędzy ale za półgodziny będzie jego żona i wtedy kupi monety. Sprzedający monety wyraźnie się spieszył i nie chciał czekać. Wtedy mieszkaniec Pyrzyc kupił monety za łączną kwotę 20 tyś złotych. Po zakupie udał się do jubilera i tam dowiedział się, że autentyczność monet jest wątpliwa. W tym czasie drugi mężczyzna wraz ze sprzedającym miał zaczekać przed bankiem na swoją żonę i dokonać zakupu reszty monet. Mieszkaniec Pyrzyc po wizycie u jubilera zorientował się, że został oszukany i pospiesznie udał się pod bank ale mężczyzn już nie zastał.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj