Nie powstrzymał go zakaz sądowy, dostał pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach - Alkosensor
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz sądowy dotyczący kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, nie przeszkodziły 50 – letniemu mieszkańcowi powiatu pyrzyckiego by wsiąść za kierownicę i jechać.

Dzielnicowy pyrzyckiej komendy w środowe popołudnie patrolując podległy rejon zatrzymał do kontroli drogowej osobowego Volkswagena, którym kierował 50 – letni mężczyzna, mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości.

Policjant posiadał wiedzę, iż mężczyzna nie powinien poruszać się pojazdami mechanicznymi z uwagi na obowiązujący go jeszcze przez dwa lata zakaz wydany przez sąd. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości dało wynik niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów sąd zastosował 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj