Nie daj się zrobić w słupa

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

Celem oszukańczego procederu jest najczęściej wyłudzenie podatku VAT, który w rzeczywistości nigdy wcześniej nie został zapłacony. Ponadto, służy on również unikaniu opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Celem oszustwa karuzelowego może być także wprowadzenie do obrotu towarów z nielegalnych źródeł (przemyt) lub zalegalizowanie środków finansowych (pranie pieniędzy).

Zanim przyłączysz się do grupy przestępczej włącz rozum i zobacz, co możesz stracić:

 

Wolność

Wystawianie fikcyjnych faktur to przestępstwo, za które możesz stracić wolność nawet na okres do 8 lat.          

Szacunek

Nikt nie szanuje przestępcy. Nie skazuj siebie i swoich bliskich na potępienie społeczne. Pozwól swoim dzieciom, by były z ciebie dumne i nie musiały żyć z piętnem rodzica – oszusta.

Byt swój i swojej rodziny

Ujawnienie, że wystawiłeś puste faktury skutkuje obowiązkiem wpłacenia wykazanej kwoty podatku. Wprowadzając do obiegu fikcyjne faktury na wielomilionowe kwoty, będziesz długo spłacał długi do budżetu państwa.

Majątek

Zawsze myśl o przyszłości swojej i swoich bliskich.

W trakcie kontroli skarbowej mogą zostać zabezpieczone Twoje oszczędności, samochód lub dom.

Szansę na normalne życie

Zajęcia komornicze uniemożliwią Ci wzięcie kredytu na mieszkanie, zakupy na raty, itp.

Pracę

Nikt nie zatrudni oszusta, nikt nie zaufa przestępcy.

Włącz rozum zanim podejmiesz jeden nierozważny krok. 

Więcej informacji - http://www.slupczyoszust.pl/

Źródło: Ministerstwo FinansówAutor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj