Nie daj się wyrzucić! Ddobre porady dla nękanych lokatorów.
W związku z coraz częstszym ostatnio, procederem usuwania lokatorów budynków mieszkalnych wielorodzinnych poprzez stosowanie, przez prawowitych właścicieli tych posesji, różnego rodzaju środków o charakterze represyjnym oraz przeciwdziałaniu tym praktykom Zachodniopomorska Policjaprowadzi edukację w zakresie świadomości dotyczącej przestępstw i wykroczeń w tym obszarze. Chcąc zapobiegać wspomnianym sytuacją i sprawnie reagować na tego rodzaju przestępstwa podajemy kilka istotnych informacji.
Istnieje wiele sposobów nękania lokatorów, najpopularniejsze z nich to:
- odcinanie prądu, wody
- zalewanie mieszkań
- murowanie drzwi, okien
- niszczenie schodów
- rozrzucanie robactwa
- głuche telefony
- dzwonki do drzwi w środku nocy
- podrzucanie petard
Jest to kilka sposobów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. W przypadku ich wystąpienia, reagujmy jak najszybciej.
Jak sobie poradzić z występującym problemem?
Stalking jest definiowany jako złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu.
Właśnie tym zajmują się tzw. "czyściciele" - osoby wynajęte przez właścicieli kamienic do nękania lokatorów.
Istnieją jednak sposoby aby poradzić sobie z występującym problemem:
- powiadomienie odpowiednich służb jest zawsze bardzo dobrym rozwiązaniem
- walcz z właścicielem metodami administracyjnymi
- współpracuj i trzymaj się razem z pozostałymi mieszkańcami
- udaj się po poradę do adwokata, wskaże Ci kroki jakie powinieneś podjąć. Przede wszystkim nie daj się zastraszyć, prawo jest po Twojej stronie.
Umieszczamy również ulotkę informacyjną, która z pewnością Państwu pomoże rozwiązać opisany problem

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach